Ξεκίνησε σήμερα Παρασκευή 16 Οκτωβρίου 2020 και ώρα 09:00, η υποβολή ηλεκτρονικών αιτήσεων συμμετοχής στον Β΄ κύκλο του δωρεάν εξ...

Fri, 16/10/2020 - 13:49


Και αναδρομικότητα αιτήσεων εγγραφής στο μητρώο ανέργων και τακτικής επιδότησης ανεργίας Στο πλαίσιο της αποφυγής εξάπλωσης του κορωνοϊού και για...

Mon, 23/03/2020 - 13:44


Έκτακτο μέτρο για τους ανέργους με αφορμή τον κορονοϊό από τον ΟΑΕΔ Μένουμε σπίτι! Στο πλαίσιο των προληπτικών μέτρων για τον περιορισμό της...

Wed, 18/03/2020 - 15:27


Το πρόγραμμα θα παρέχει επιδότηση έως και 17.000 ευρώ σε 2.500 ανέργους για να ξεκινήσουν την δική τους επιχείρηση. Στόχος είναι να επιδοτηθούν νέοι...

Mon, 20/01/2020 - 15:42



Έναν χρήσιμο οδηγό με πέντε ερωτήσεις και απαντήσεις για την ανανέωση κάρτας ανεργίας του ΟΑΕΔ εξέδωσε ο Οργανισμός προκειμένου να λύσει τις...

Wed, 08/01/2020 - 14:37


Για τη σημασία των προγραμμάτων του ΟΑΕΔ στην απασχόληση, αναφέρθηκε ο διοικητής του ΟΑΕΔ Σπύρος Πρωτοψάλτης, σε δήλωση του από την Λάρισα μετά την...

Mon, 09/12/2019 - 11:41


Νέο πρόγραμμα επιδότησης νέων που φοίτησαν στις 51 Επαγγελματικές Σχολές Μαθητείας του ΟΑΕΔ και πλέον πραγματοποιούν πρακτική άσκηση σε επιχειρήσεις...

Tue, 08/10/2019 - 14:35



Ξεκινά σήμερα Τρίτη η καταβολή του ειδικού εποχικού επιδόματος, η οποία θα ολοκληρωθεί στις 30 Νοεμβρίου. Η αίτηση υποβάλλεται ηλεκτρονικά,...

Tue, 10/09/2019 - 14:34


Ευκαιρία να απασχοληθούν ανοίγοντας την δική τους επιχείρηση έχουν 10.000 άνεργοι ηλικίας 18-66 ετών, μέσω του νέου προγράμματος προώθησης της...

Thu, 22/08/2019 - 11:59


Οφέλη από την κάρτα ανεργίας του ΟΑΕΔ, έχουν οι κάτοχοι της, οι οποίοι είναι εγγεγραμμένοι στα Μητρώα του Οργανισμού. Σύμφωνα με το επίσημο πίνακα...

Wed, 24/07/2019 - 15:44



Pages

Subscribe to ΟΑΕΔ