Σύμφωνα με τα συγκριτικά στοιχεία του ΟΑΕΔ, μεταξύ Νοεμβρίου και Δεκεμβρίου του ’15, ο αριθμός των εγγεγραμμένων στον ΟΑΕΔ αυξήθηκε κατά 12...

Wed, 20/01/2016 - 11:53


Τα τέσσερα νέα προγράμματα απασχόλησης τους επόμενους δύο μήνες – ξεπερνούν τους 50.000 οι ωφελούμενοι άνεργοι Τέσσερα νέα προγράμματα απασχόλησης,...

Tue, 19/01/2016 - 19:15


Προκειμένου για την ταχύτερη και αμεσότερη εξυπηρέτηση του πολίτη ήδη από την 04.01.2016 έχει τεθεί σε εφαρμογή η παροχή μιας σειράς υπηρεσιών του...

Fri, 15/01/2016 - 16:18


Ο ΟΑΕΔ θέτοντας ως στόχο την παροχή συμβουλευτικών υπηρεσιών σε όσο το δυνατόν περισσότερους ανέργους, προτίθεται να υλοποιήσει Εργαστήρι...

Tue, 12/01/2016 - 13:12



Το πρόγραμμα απευθύνεται σε 26.000 ανέργους ηλικίας 29 μέχρι 64 ετών και προβλέπει την εγγυημένη απασχόληση έξι μηνών σε εταιρείες του ιδιωτικού...

Fri, 08/01/2016 - 16:32


Η τρίµηνη Ανανέωση ∆ελτίου Ανεργίας, οι αιτήσεις για τα Ειδικά Εποχικά Βοηθήµατα, Ειδικά Βοηθήµατα Ανεργίας, Παροχές Μητρότητας είναι µερικές από τις...

Thu, 07/01/2016 - 10:49


Μόνο μέσω του διαδικτύου ή μέσω των ΚΕΠ θα παρέχονται ορισμένες υπηρεσίες του ΟΑΕΔ από 4 Ιανουαρίου. Συγκεκριμένα, με το νέο έτος, μια σειρά...

Mon, 04/01/2016 - 09:13



Τα προγράμματα απευθύνονται σε όσους βρίσκονται κοντά στην ηλικία συνταξιοδότησης - Το ένα πρόγραμμα αφορά εργασία 12-24 μηνών για 10.000 αέργους άνω...

Sun, 03/01/2016 - 20:29


Τέσσερα προγράμματα απασχόλησης, με στόχο τη συμμετοχή 41.000 ωφελούμενων ανέργων, έχει προγραμματίσει το υπουργείο Εργασίας για το πρώτο τρίμηνο του...

Tue, 22/12/2015 - 09:48


Αυξήθηκαν σε ποσοστό 3,62% οι εγγεγραμμένοι άνεργοι τον Νοέμβριο σε σχέση με τον προηγούμενο μήνα, σύμφωνα με στοιχεία του ΟΑΕΔ. Συγκεκριμένα, τον...

Fri, 18/12/2015 - 14:59



Pages

Subscribe to ΟΑΕΔ