Συνεχίζονται από το πρωί της Παρασκευής   η διαδικασία υποβολής ηλεκτρονικών αιτήσεων για 3.494 θέσεις πλήρους απασχόλησης, στο...

Mon, 17/07/2017 - 13:31


Ξεκινάει σήμερα Παρασκευή 14 Ιουλίου 2017 και ώρα 10η πρωινή μέχρι και την Δευτέρα 24 Ιουλίου 2017 και ώρα ...

Fri, 14/07/2017 - 11:13


Δημοσιεύθηκε στο ΦΕΚ το πρόγραμμα επιχορήγησης επιχειρήσεων του ΟΑΕΔ, φορέων και οργανισμών του δημοσίου τομέα και επιχειρήσεων της τοπικής...

Tue, 11/07/2017 - 13:24


Τρια νέα πακέτα κοινωφελούς εργασίας ετοιμάζει ο ΟΑΕΔ για φέτος το καλοκαίρι. Συνολικά θα καλυφθούν 15.876 θέσεις εργασίας σε δήμους και σε Κέντρα...

Tue, 20/06/2017 - 12:56



Άνεργοι εγγεγραμμένοι στα μητρώα του Οργανισμού Απασχόλησης Εργατικού Δυναμικού (Ο.Α.Ε.Δ.), που πραγματοποίησαν έως και εβδομήντα (70) ημερομίσθια...

Thu, 15/06/2017 - 09:01


Ή το σποραδικό μεροκάματο ή το επίδομα ανεργίας. Αυτές είναι ούτε λίγο ούτε πολύ οι επιλογές των ανέργων που από τις 26 Μαΐου 2017 κι εξής υποβάλουν...

Thu, 08/06/2017 - 12:03


Γνωστοποιούμε ότι σύμφωνα με τις διατάξεις της περ. δ' της παρ. 1 του άρθρου 57 του ν. 4472/2017 (ΦΕΚ 74 Α'). καραργείται το άρθρο 2 του ν. 1545/85 (...

Fri, 02/06/2017 - 09:40



Στο μητρώο ανέργων του ΟΑΕΔ μπορεί να εγγραφεί οποιοδήποτε φυσικό πρόσωπο ηλικίας 15-74 ετών το οποίο α) δεν έχει...

Mon, 29/05/2017 - 16:13


Προθεσμία έως τις 15 Ιουνίου 2017 έχουν άνεργοι νέοι για να υποβάλουν αιτήσεις προκειμένου να συμμετάσχουν στις δύο δράσεις κατάρτισης, πιστοποίησης...

Mon, 22/05/2017 - 13:27


Τη Δευτέρα 15 Μαΐου 2017 θα αναρτηθούν στα καταστήματα των αρμόδιων Υπηρεσιών για τον ν. 2643/1998, καθώς και στην ιστοσελίδα του Oργανισµού...

Mon, 15/05/2017 - 09:29



Pages

Subscribe to ΟΑΕΔ